מה באמת מתרחש בסיור מפעל סיגרים קובני?

כולם מבינים שקובה הרבה מוצר פופולרי הוא הסיגרים שלו. עם זאת לא הרבה מבין בדיוק איך מיוצרים סיגרים קובניים. יצירת סיגר הטוב ביותר היא אמנות, אולם לראות את זה נעשה, אתה צריך ללכת למפעל סיגרים בקובה.

המילים ‘קובניות’ כמו גם ‘סיגר’ הולכות יחד באופן טבעי, לא? זה הקולוקציה הטובה ביותר. עם זאת מסיבה כלשהי המילים ‘סיגר’ כמו גם ‘מפעל’ צורמות למדי.

אני מאמין שזה אולי מכיוון ש’מפעל ‘זו המילה הלא נכונה. בעיניי מפעל מציע עבודה לא מיומנת, ייצור המוני כמו גם אוטומציה של יצרנית.

ואף אחד מההיבטים הללו לא קיים במקום בו מיוצרים סיגרים קובניים פרימיום אלה.

הנה הסרטון שלנו לזמננו בטיול הסיגרים הקובני בהוואנה:

לחץ ממש כאן כדי ליהנות מהסרטון.

בטיולנו האחרון לקובה, כריסטינה כמו גם הזמנתי טיול של ‘מפעל’ של סיגרים בהוואנה. ובכן, זה היה הרבה יותר כמו חווית סיגרים באמת.

שביל הסיגרים הקובני

הזמנו את טיול מפעל הסיגרים הקובני שלנו כמו גם ניסיון עם אתר טיולי הקובה של קובה הרפתקאות, עסק טיול מדהים המתמחה בטיולים קבוצתיים או אישיים בקובה. התמודדנו עם האנשים האלה בעבר בטיול ארוך יותר סביב קובה.

הם מארגנים הכל בשבילך; אתה פשוט דרישה להופיע. עם זאת הם גם מספקים לך גמישות לבדוק בקצב שלך. אין כאן ‘עקוב אחר המטרייה’.

טיול אישי מסלול סיגרים זמין בחמישה חלקים שונים.

חלק 1: מגיע למפעל הסיגרים

המדריך שלנו פרנק בחר אותנו מה- CASA הספציפי שלנו במכונית אמריקאית מסורתית, שהייתה מדהימה. נהיגה עם הוואנה באחד הרכבים האלה כל כך מגניבה. עם זאת, ההבנה פנינו למפעל סיגרים אמיתי עשתה את זה אפילו יותר טוב.

אני אפילו הרבה יותר אקסטטי מכיוון שהמפעל שאליו אנו הולכים הוא Partagas-אחד מבתי הסיגרים האהובים על כל הזמנים.

דרך הקשת הגדולה וגם תחת התקרות המקומרות של הכניסה למפעל, אמר לנו פרנק שהוא יחכה לנו בלובי; עובד Partagas היה אמור לקחת אותנו סביב המפעל.

הוא גם הסביר כי חוץ מזה בלובי, לא אפשרנו לקחת כל סוג של הקלטה; אין תמונות, בלי סרטון, בלי שמע.

חלק 2: טיול מפעל הסיגרים של פרקטגאס

הלובי

בקומת הקרקע, עם דלת פתוחה (אך שמורה), היה חלל מלא במקומיים צעירים ישב על שולחנות עבודה.

פרנק הסתדר כמונו כמו גם הסביר שמדובר בסוג של ‘אקדמיה’, כמו גם אלה היו גלילי חניכים, המתאמנים. החניכות אורך 9 חודשים לפחות כמו גם הם משלמים רק USD10 לחודש.

גם לא אפשרנו לצלם כאן, מסיבה זו משמר הבטיחות.

מדריך המפעל שלנו הופיע כמו גם הוביל אותנו במעלה 4 קומות על מה שהרגיש כמו המדרגות האחוריות לבניין.

כשטפסנו על הרמות השונות של הסדנה הענקית הזו, תפסנו מבטים של חללי אחסון מלאים בארגזי סיגרים, אנשים העובדים על דברים, בדיקת קופסאות.

קיבלתי דיו של צ’רלי מכולה בוודאי הרגיש כשחקר את מפעל השוקולד של ווילי וונקה.

חדרי המיון

חלל המיון בקומה העליונה היה המקום בו אנשים – בדרך כלל נשים מבוגרות – דירגו את העלים השונים עבור עטיפות הסיגרים. זו פוטנציאל העבודה החשובית ביותר. העטיפה, שנמצאת בחלק החיצוני של הסיגר, צריכה להיראות הכי טוב כמו גם עשויה מעלה יחיד אחד.

נשים אלה יושבות כמו גם מבטלות את הווריד העבה מאמצע העלה ואז מחייבות אותו לפי צבעו, גודלו כמו גם האיכות.

כמו כן יש מקום למיון המוצרים שהושלמו. ניתן למיין כל ויטולה (‘דגם’ של סיגר) ל -7 ציוני צבע שונים, כך שכל קופסה עקבית. ארגזי סיגרים נפתחים באופן אקראי באופן אקראי לדגימה.

זהו מפעל Partagas הישן, שהוא כיום מוזיאון כמו גם חנות

החנות במפעל Partagas הישנה היא ככל הנראה אחת מחנויות הסיגרים הטובות ביותר בהוואנה

החדר המתגלגל

זה המרחב שכולם נוגעים לראות, היכן מתרחש הגלגול. בחדר ארוך וגדול, גלילים – בעיקר אנשים צעירים יותר – יושבים על שולחנות עץ מתגלגלים כמו גם עובדים את מלאכתם.

כל סיגר מיוצר, מההתחלה ועד הסוף, על ידי אדם אחד. הם הכניסו למילוי שלושה סוגים שונים של עלה טבק (ליבת הסיגר) ביחסים שונים, תלוי באיזה סוג הם עושים.

לא אפשרנו לצלם את הגלילים. זה נלקח בוינאלס בחוות טבק

הגלילים (המכונה טורצ’ורס) מכניסים אז עלה קלסר סביב זה כדי להחזיק אותו יחד, ואז את העטיפה המצוינת. הם גם מדביקים כובע לקצה אחד תוך שימוש במשחה קמח ומים. כל סיגר נכנס לעיתונות מיוחדת לפני שהוא נבדק לאיכות.

זה צריך להיות בדיוק האורך האידיאלי, הצורה והעובי. לפרקגאס בלבד יש מעל 30 סוגים שונים של סיגר כמו גם לכל אחד מהם פרמטרים שונים. המיומנות הכלולה ביכולת ליצור סיגרים אלה היא הערהLE.

ובמהירות כזו.

כממוצע גס, כל רולר יכול להכין בערך 8 סיגרים לשעה.

חדר האגרוף

לבסוף ראינו את חדר האגרוף, שמאויש בעיקר על ידי גברים מבוגרים. זה המקום בו קופסאות ריקות הופכות למוצר שהושלם, הכל ביד.

תוויות מודבקות עם אותם דברים בדיוק המחזיקים את כובעי הסיגרים כמו גם תוויות הצווארון המהממות שלהם. סיגרים נכנסים, יחד עם גיליונות נייר שעווה, תוויות אותנטיות כמו גם סדין ארז גולמי.

כל התהליך מדהים.

זהו שטח ה- VIP של חנות פרקטגאס. הם היו באמצע ההפעלה מחדש!

חדר הסיגרים החלומי שלי!

כמה מספרים

המדריך שלנו גם מספק לנו כמה נתונים סטטיסטיים להאמין כשאנחנו מסתובבים:

המפעל הזה בלבד (יש 5 הרבה יותר רק בהוואנה):

– יש יותר מ -400 עובדים
– מכין 20,000 סיגרים ליום
– פועל בין השעות 07:00 – 17:00 (עם שעה 30 דקות לארוחת הצהריים כמו גם הפסקות).

-גלילים מייצרים בין 60-80 סיגרים ליום.
-גלילים מהווים 50-60 דולר לחודש. המקומיים חושבים על כך שכר נהדר.
– כל עובד מקבל 5 סיגרים בכל יום כבונוס.

חלק 3: טקס הסיגרים ‘מרידה’

אחרי סיבוב ההופעות של סיגרים, חזרנו למכונית האמריקאית הישנה, ​​שלוקחת אותנו כמו גם את פרנק חזרה לעבר קו החוף ל’מרדג’ה ‘ -‘ הנישואין ‘או הזיווג הסטנדרטי של סיגר קובני עם קפה קובני כמו גם קובני רום.

בתוך החצר השופעת של הפאלאציו אופרל – מלון תקופתי מדהים שהיה כאשר ביתו של סוכר דון מפורסם – אנחנו מתיישבים לשיעור סיגרים.

סיגר הסומלייה של המלון מספק אותנו כמו גם לוקח אותנו עם ‘הנישואין’ של סיגר קובני טהור (המקומיים מתייחסים אליהם כ’פורו ‘) עם קפה אספרסו כמו גם רום מוזהב. זה אכן נישואים נאים.

כמו כן הוא מראה לנו בדיוק כיצד להדליק סיגר נכון, תוך שימוש בשרף של סדין הארז שתגלה בכל קופסת סיגרים (אף פעם לא מצית או סתם שידוך) כמו גם ‘קלוי’ את כף הרגל של הסיגר לפני שאתה מדליק גם כן כעשן את זה.

כמובן שכיתת מופת זו כוללת את הקפה, רום כמו גם את הסיגר.

חלק 4: חנות הסיגרים

כמו כן חלק מהפלאציו O’Farrill הוא חנות סיגרים מדהימה שמוכרת המון מהוויטולות הטובות ביותר מהבתים הטובים ביותר של הסיגרים בקובה. וודא שאתה לא מקבל סיגרים פרימיום מזויפים על ידי קנייה בחנויות המנוהלות על ידי הממשלה*.

בדרך כלל אתה יכול לדעת אם חנות או מסעדה מנוהלים על ידי הממשלה אם יש קוראים אלקטרוניים כמו גם קורא כרטיסי ציון אשראי. חנויות אזוריות בבעלות פרטית בדרך כלל לא יהיו בעלות סוג זה של טק.

זהו הלש

*בדרך כלל, אנו ממליצים להימנע מהשירותים המנוהלים על ידי הממשלה לטובת תמיכה במקומיים, שכולם עובדים קשה כדי לגמור. עם זאת, אם ברצונך לוודא שהסיגרים שאתה משלם עבורם פרמיה הם אמיתיים מבתי הסיגרים המתאימים, המיקומים היחידים שאתה יכול לבטוח אותנטיות הם החנויות המנוהלות על ידי הממשלה.
חלק 5: מוזיאון הסיגרים הקובני

טיול בהוואנה ויג’ה לקח אותנו למוזיאון הסיגרים. זה מלא בחפצים מעניינים הקשורים לסיגרים, החל מתוויות בית סיגריות ארוכות מתים, כמו גם צלחות ליטוגרפיות ועד לתיבת הסיגרים של קסטרו, כמו גם פסלי שבט עתיקים של אלים טבק.

מוזיאון הסיגרים נמצא בלב העיר העתיקה של הוואנה, אולם הוא נסתר כמו גם קשה לאתר. כמו כן יש לו שעות פתיחה לא שגרתיות, תלוי בדיוק כמה זמן הנשים יוצאי הדופן שרצות זה מרגיש כמו להישאר פתוח.

זה היה פנטסטי שיהיה איתנו גם מדריך כמו פרנק – הוא הצליח לתאר חלק גדול מהמסכים כמו גם להשוות את ההסברים של הצוות, שאולי רק לדבר ספרדית.

היכולת לראות כמו גם לגלות כל כך הרבה על אחד החלקים האניגמטיים ביותר בתרבות הקובנית בטיול האישי הזה הייתה גולת הכותרת המוחלטת בטיול שכבר היה כל כך מלא חוויות מדהימות.

אם אתה פונה לקובה בזמן הקרוב, וודא שאתה בודק את הסיור האישי הזה של חצי יום. זה מדהים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post האם זה בטוח לנסוע עכשיו לצפון מקדוניה? [נסיעה במהלך המגיפה]
Next post הוא אמר, היא הצהירה – בדיוק איך להפיק הפתעה מקסימה עבור בן / בת הזוג שלך